sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
HOME PAGE,  Moda,  Świadomość

Casual look with striped – JEŚLI NAPRAWDĘ COŚ POSTANOWISZ, POTRAFISZ ZROBIĆ NIEMAL WSZYSTKO


Kochani, chcę się z Wami dzielić nie tylko modą i moim dążeniem do minimalizmu, prostoty, kobiecości i elegancji.

Chcę również pokazać Wam, coś co jest dla mnie niezwykle ważne. Moją drogę samorozwoju i dążenia do marzeń.
Macie marzenia? Z pewnością! Lecz czy podejmujecie kroki by je spełnić?
Nic samo się nie wydarzy, trzeba zakasać rękawy i do dzieła! :)

Czytam obecnie dwie świetne książki.
– Byron Katie – Kochaj, co masz! (The Work)
– Obudź w sobie olbrzyma – Robbins Anthony

W poprzednim poście umieściłam fragment niezwykłej książki – Byron Katie – Kochaj, co masz! (The Work)
Sama Katie pisze o swojej książce tak:
Nikt nie jest w stanie dać ci wolności, to twoje zadanie. Ta mała książeczka pokaże ci jak tego dokonać.”Byron Katie
Uważam, że każdy komu zależy na swoim życiu, kto ma jakiekolwiek problemy, kto chce sam siebie jeszcze lepiej poznać powinien ją przeczytać!
Będę wrzucać w kolejnych postach fragmenty, które mnie osobiście zachwyciły.

Teraz przesyłam fragment drugiej książki. To dzieło Anthoniego Robbinsa – „Obudź w sobie olbrzyma”
Długo zbierałam się by ją przeczytać, ponieważ to ciężki kaliber – ma 708 stron. Mogę szczerze powiedzieć, że warto poświęcić na nią trochę czasu!

Kim jest Anthony?
Anthony Robbins – niezwykłe zjawisko w kręgach amerykańskiej nauki ostatnich lat – uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze. W ciągu dekady ponad milion ludzi zainwestowało, z powodzeniem, w książki, kasety audio i wideo z materiałami jego autorstwa. Robbins jest pierwszym pośród pionierskich ekspertów od tzw. psychologii zmian w USA. Z wielkim sukcesem kieruje założonymi przez siebie dziewięcioma firmami. Jest wziętym, wysoko cenionym konsultantem świata biznesu, rządu USA i rządów innych krajów. W książce Obudź w sobie olbrzyma odsłania przed nami metody i techniki, które opanował w najwyższym stopniu, pozwalające mu po mistrzowsku obcować z ludzką psychiką. Na kartach swej obszernej pracy wykłada klarownie i przekonywająco, jak wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, mieć wpływ na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny. Krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalając dotrzeć do wyznaczania celu, dziś majaczącego gdzieś za mgłą. Ocknij się i zacznij kontrolować całe swoje życie – namawia Robbins. Ujarzmij siły, które kształtują Twoje przeznaczenie.

Pozostawiam Was z fragmentem i zdjęciami!
Buziaki :*

Całe moje życie zmieniło się dosłownie jednego dnia, a był to dzień, w którym zrobiłem coś więcej niż tylko ustalenie, co chciałbym osiągnąć i kim chciałbym się stać. Tego dnia PODJĄŁEM DECYZJĘ, DO CZEGO BĘDĘ W ŻYCIU DĄŻYŁ Z PEŁNĄ DETERMINACJĄ. A to nie to samo. Pomyśl! Czy jest jakaś różnica między ZAINTERESOWANIEM SIĘ czymś a POŚWIĘCENIEM SIĘ czemuś? Oczywiście, że tak! Ileż to razy ludzie mówią: „Kurczę, CHCIAŁBYM mieć więcej pieniędzy!”, albo: „CHCIAŁBYM lepiej poznać problemy moich dzieci!”, albo: „Wiesz, ja naprawdę CHCIAŁBYM zmienić świat!” Tyle tylko, że tego typu stwierdzenia nie są wcale równoznaczne z poświęceniem się czemuś, nie ma w nich determinacji. Stanowią one jedynie określenie preferencji, a znaczą po prostu: „Jestem ZAINTERESOWANY tym, by coś się stało, jeśli oczywiście nie będę musiał niczego w tym kierunku robić.” To nie siła! To słabiutka modlitwa, wypowiedziana nawet bez wiary w to, że zostanie wysłuchana. Musisz zdecydować nie tylko o tym, do jakich będziesz dążył rezultatów, ale również i jakim człowiekiem chcesz się stać. Musisz znaleźć kryteria określające, co ma być dla ciebie możliwym do zaakceptowania zachowaniem i czego powinieneś spodziewać się po tych, którzy są ci bliscy. JEŚLI NIE WYZNACZYSZ SOBIE PODSTAWOWYCH STANDARDÓW RZECZY I WYDARZEŃ MOŻLIWYCH DLA CIEBIE DO ZAAKCEPTOWANIA, BARDZO ŁATWO ZEŚLIZGNIESZ SIĘ DO POZIOMU DZIAŁAŃ I ZACHOWAŃ ALBO JAKOŚCI ŻYCIA, KTÓRE SĄ ZNACZNIE PONIŻEJ TEGO, NA CO ZASŁUGUJESZ.

Musisz wyznaczyć sobie tę granicę i nie wolno ci nigdy jej przekraczać, bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu. Nawet jeśli wszystko się wali, jeśli załamuje się giełda, jeśli opuszcza cię ukochana osoba, nikt nie chce cię wesprzeć, musisz pozostać wiemy postanowieniu, że będziesz żyć na najwyższym możliwym poziomie. Niestety większość ludzi nigdy tego nie robi, ponieważ są zbyt zajęci wyszukiwaniem sobie różnych usprawiedliwień i wymówek. Winę za to, że nie osiągnęli w tyciu tego, co chcieli, ponoszą rodzice i złe wychowanie, brak możliwości i okazji rozwoju w młodości albo brak możliwości kształcenia się, albo to, że są za starzy, lub odwrotnie, za młodzi. Wszystkie te usprawiedliwienia to nic innego jak SYSTEM PRZEKONAŃ (SP)! One nie tylko nas ograniczają, ale wręcz nas niszczą! Wykorzystanie siły decyzji pozwala ci ominąć wszelkie możliwe usprawiedliwienia i zmienić dowolną, a nawet wszystkie dziedziny twojego życia W JEDNEJ CHWILI! Może zmienić twoje kontakty z innymi, warunki pracy, poziom zdrowia fizycznego, dochody i stan emocjonalny. Może sprawić, że jesteś szczęśliwy albo smutny, sfrustrowany albo podekscytowany, zniewolony okolicznościami albo nieustannie wyrażający własną wolność. Wykorzystanie siły decyzji jest Źródłem zmian zachodzących w jednostce, w rodzinie, społeczności, narodzie, a nawet W całym świecie. Kto dokonał wszystkich zmian, które zaszły w Europie Wschodniej w ciągu ostatnich kilku lat? Ludzie, którzy tam mieszkają, ludzie tacy jak ty i ja podjęli nowe decyzje, czego będą bronić, czemu się poświęcą, co jest, a co nie jest dla nich możliwe do zaakceptowania i czego nie będą już dłużej tolerować.

Kiedy ludzie narzekają na swoją pracę, często zadaję im pytanie: „Dlaczego poszedłeś dziś do pracy?” Zwykle odpowiadają mi: „Bo musiałem.” Ale ty zawsze powinieneś pamiętać o jednym: w tym kraju nie ma dosłownie jednej rzeczy, którą musisz robić. Ani jednej, to nie tutaj! Z pewnością NIE MUSISZ pracować w określonym miejscu i określonym czasie. Nie w Ameryce! Nie musisz robić tego, co robiłeś przez ostatnie dziesięć lat. Możesz zdecydować, by robić coś innego, coś nowego, i to już dziś. WŁAŚNIE W TEJ CHWILI MOŻESZ PODJĄĆ DECYZJĘ: wrócę do szkoły, nauczę się tańczyć albo śpiewać, zacznę kontrolować swoje finanse, nauczę się latać helikopterem, wezmę się za swoją sylwetkę i wygląd, rozpocznę medytacje, będę chodzić na bale, wybiorę się na obóz kosmiczny organizowany przez NASA, nauczę się francuskiego, będę więcej czytał dzieciom, więcej czasu poświęcę na pracę w ogródku. Możesz nawet zdecydować, że poleci. na Fidżi, aby się tam osiedlić.

„Obudź w sobie olbrzyma” – Robbins Anthony

A Ty na co się dziś zdecydujesz? :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegarek i bransoletka srebrne – OTIEN
Koszulka w paski basic –  ZARA
Torebka – Manzana
Jeansy- MANGO
Naszyjnik srebrny kolce – OTIEN
Płaszcz czarny – sh

(Visited 203 times, 1 visits today)

No Comments

 • Stara Lumpeksiara

  Nigdy nie przeczytałam żadnej książki motywacyjnej, ale tu jest to dobrze napisane. Chcemy zmian, ale ciągle szukamy jakiś wymówek żeby jednak żadnych zmian w życie nie wprowadzać. Ze mną było podobnie, chciałam iść na drugi kierunek ale ciągle coś było nie tak, a to, że nie dam rady, a to, że w pracy nie dostanę wolnego, a to, że już za późno. A w te wakacje po raz kolejny zagadnięta na ten temat przez mamę, po prostu zeszłam na dół, znalazłam uczelnię i wypełniłam formularz. I tak oto zaczynam od października znowu życie studenckie ;) Paradoksalnie teraz – kiedy urodziłam dziecko i tego czasu będę mieć prawdopodobnie mniej. Nie ma co odkładać marzeń. A wyglądasz świetnie, uwielbiam paski i proste zestawy. I mam identyczną torebkę. Pozdrawiam ;)

 • Anonimowy

  Super, że blogerka, która na co dzień opisuje modę interesuje się też samorozwojem i pokazuje to ! Wpis jak najbardziej na plus, chcemy więcej :)

 • Anonimowy

  Śliczne masz włosy, napiszesz post co obecnie na nie stosujesz?

 • Anonimowy

  fajna prosta stylizacja :) większość blogerek zwykle dodaje zdjęcia stylizacji nie zdatnych do użytku dziennego, twoje są świetne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.