sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Odżywianie,  Świadomość

Lista KONKRETNYCH produktów, ze ZDJĘCIAMI, które zawierają śmiertelnie trujący aspartam, a ludzie je spożywają – produkty zawierające aspartam

coca-cola-zero-butelka-aspartam-zawiera-produkty-2

Lista produktów zawierających aspartam (E951)

Aspartam – trucizna, która towarzyszy Ci w codziennym życiu. Na produktach oznaczany jest symbolem E951. Od roku 2009 może pojawiać się pod nazwą AminoSweet, mylnie kojarząca się z czymś nieszkodliwym. W skład aspartamu wchodzą trzy związki – kwas asparaginowyfenyloalaniny oraz metanol, z czego ten ostatni jest najbardziej szkodliwy, gdyż rozkłada się w organizmie na kwas mrówkowy i formaldehyd – silnie trujące neurotoksyny.

Maksymalna bezpieczna dawka dzienna dla człowieka to 7,8 mg, natomiast litr słodzonego aspartamem napoju może zawierać do 60 mg metanolu!

Zażywanie aspartamu może prowadzić do następujących schorzeń:

 • nowotwory mózgu
 • epilepsja
 • syndrom chronicznego zmęczenia
 • choroba Alzheimera
 • choroba Parkinsona
 • zaniki pamięci
 • cukrzyca
 • chłoniak
 • zaćma
 • wahania nastrojów
 • wady wrodzone u płodu Waszych przyszłych dzieci

Jeśli aspartam jest tak groźny dla zdrowia, dlaczego nie jest wycofany z handlu, dlaczego został w końcu dopuszczony przez amerykański Urząd ds. Leków i Żywności? Już w latach 70-tych udowodniono, że wyniki badań wykonywane przez producentów słodzików były wielokrotnie fałszowane, ale nadal nie ma zakazu. Mimo wielu artykułów w prasie naukowej, książek napisanych przez niezależnych naukowców, przedstawiających wstrząsające wyniki własnych badań, oraz istnienia niezbitych dowodów na związek aspartamu z powstawaniem raka mózgu, cukrzycy, epilepsji, mimo śledztw prowadzonych przez Kongres – aspartam nadal jest dodawany niemal do wszystkiego.
 

Youtube

Lista materiałów umieszczone na Youtube na temat aspartamu. Często czujesz się zmęczony i miewasz stany depresyjne, masz problemy ze wzrokiem bo słabo widzisz bądź nie możesz się skoncentrować… może tutaj jest główna przyczyna?
NAPOJE zawierające szkodliwy aspartam:

Coca-Cola zero
Coca-Cola light
Hoop Cola
Pepsi light
Pepsi Max
Sprite Light
piwo Redd’s
piwo Gingers
piwo Karmi
piwo malinowe Traxx
napoje izotoniczne takie jak Gatorade, Powerade, Isostar, Oshee itp.
wody mineralne smakowe w tym np. Nałęczowianka
napoje z serii MrMax
wszelkie tanie, gazowane, słodkie napoje
coca-cola-light-aspartam-zawiera-produkty-otianna

coca-cola-zero-aspartam-zawiera-produkty-otianna

coca-cola-zero-butelka-aspartam-zawiera-produkty-otianna

 

GUMY DO ŻUCIA zawierające trujący aspartam:

Orbit
HubbaBubba
Juicy Fruit
Wrigley’s Spearmint
Winterfresh
Airwaves
Menthos
Doublemint
dropsy Winterfresh Mints
drażetki Mentos Gum
aspartam-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-5 aspartam-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-4 aspartam-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-3 aspartam-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-2 aspartam-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy aspartam-e591-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-889 aspartam-e591-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-89 aspartam-e591-otianna-trucizna-produktywinterfresh-otianna-aspartam-gumy-8 aspartam-e591-otianna-trucizna-produktymentos-otianna-aspartam-gumy-889 aspartam-e591-otianna-trucizna-produktymentos-otianna-aspartam-gumy-9 

SUPLEMENTY DIETY & LEKI zawierające śmiertelny aspartam:

Calcium Forte z serii Zdrovit producenta NP Pharma
Propolis Forte – tabletki do ssania na gardło koncernu Apipol Farma
Witamina C 1000mg koncernu Additiv
Sebidin – tabletki do ssania
Duo Stawy Forte – tabletki na stawy
Multiwitamina w tabletkach musujących z Biedronki
Rutinacea Complete
Cholinex bez cukru – tabletki na gardło
Tymianek i Podbiał – tabletki na gardło
Fervex – szaszetki do rozpuszczenia / smak malinowy
Septolux – polska podróbka Tantum Verde
Gardlox – ziołowe tabletki (w pastylkach) do ssania z witaminą C
Cedevita Light – proszek do rozpuszczania
Vibovit Junior – tabletki do ssania
Additiva Multivitamina – tabletki do rozpuszczania
Panvitan – tabletki do ssania, preparat wielowitaminowy
aspartam-tabletki Calcium Forte z serii Zdrovit producenta NP Pharma Cedevita Light – proszek do rozpuszczania Cholinex bez cukru – tabletki na gardło Duo Stawy Forte – tabletki na stawy Fervex – szaszetki do rozpuszczenia Gardlox – ziołowe tabletki (w pastylkach) do ssania z witaminą C pobrane pol_pl_ASCORVITA-Additiva-Witamina-C-1000mg-x-20-tabl-mus-cytrynowa-Witamina C 1000mg koncernu Additiv-aspartam-28298_2 Propolis Forte – tabletki do ssania na gardło koncernu Apipol Farma Rutinacea Complete Sebidin – tabletki do ssania Septolux – polska podróbka Tantum Verde Tymianek i Podbiał – tabletki na gardło Vibovit Junior – tabletki do ssaniaProdukty dietetyczne ZERO KALORII:

Bardzo często osoby na diecie, aby osłodzić sobie monotonne menu wybierają produkty „sugar free”. Galaretki bez cukru, budynie, kisiele, proteinowe puddingi, sosy smakowe i wiele innych produktów. W większości one również posiadają aspartam. Poniżej zdjęcia niektórych.

0c24403e499dbccc7a6e4a082e5f proteinowy-pudding-kawowy-18g-bialka-26g-weglowodanow syropy-zero-kcal-aspartam syropy-zero-kcal-aspartam-sosy

 

INNE PRODUKTY:

rozpuszczalne kakao
słodziki
napoje z herbatą
polewy
jogurty (najczęściej te „light”)
galaretki
napoje owocowe i mleczne
rozpuszczalna kawa i herbata
środki przeczyszczające
mrożone desery
napoje miętowe
odświeżacze oddechu
wszelkie napoje niskokaloryczne

jogurt-jogobella-light-aspartam-zawiera-produkty-otianna

 
Efekty spożywania produktów z aspartamem nie pokażą się jutro czy za miesiąc, ale mogą się ujawnić bardzo gwałtownie po latach.
Jecie produkty zawierające aspartam? Proszę, przestańcie dla Waszego dobra! :( Wybierajcie jak najwięcej naturalnych produktów.

 

EDIT: Widzę, że dużo ludzi oburza się, że w ogóle powstała owa lista. Zostanie ona uzupełniona o konkretniejsze produkty ze zdjęciami.

Nie chodzi o to, że substancja jest tak szkodliwa, że umrzemy następnego dnia. Po prostu jest to trucizna, więc unikajmy jej jak ognia. Niestety większość produktów obecnie na sklepowych półkach zawiera toksyny, więc miejmy oczy dookoła głowy i nie trujmy się.
Nie ważne dla mnie jest ile człowiek może tego spożyć i „jaka dopuszczalna dawka” jest niby nieszkodliwa dla człowieka.
Większość pokarmów, które po prostu nie są naturalnymi są dla nas złe. Po co zastanawiać się, którą gumę można żuć, a którą już nie? Nie można jej po prostu wyrzucić ze swojej „diety”?
W większości produktach obecnych w sklepach nie ma niestety praktycznie żadnych wartości, a co gorsza mają one w sobie chemię, która nas truje. Nie ważne w jakim stopniu, po prostu truje. Dlaczego tak trudno nam zrobić dla naszego organizmu coś dobrego i po prostu przestać jeść / ograniczyć toksyny? Ciało to nasza świątynia. Dzięki niej tutaj jesteś i możesz funkcjonować. Możesz żyć i spełniać swoje marzenia. Doceń to, na prawdę.

Bardziej naukowo – LINK

 

Buziaki,
OTIANNA ❤

 

 

ONE POMOGĄ CI ODTRUĆ ORGANIZM

 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie, życie i czuł się lepiej. 

 

Jeśli podoba Ci się ten post udostępnij proszę i podziel się z innymi.


Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

No images found!
Try some other hashtag or username

 

SPRAWDŹ, MOJE OSTATNIE POSTY


 

(Visited 483 269 times, 8 visits today)

34 komentarze

 • Bartek

  Świetny post! Genialna lista, zawiera wszystko by ludziom otworzyć oczy. Nie jedzcie tego!

 • przerzona

  Matko Boża kto będzie płacił za leczenie tych ludzi .Człowiek człowiekowi gotuje ten los

 • Aga

  Dużo się naczytałam o tej śmiercionośnej sybstancji i muszę powiedzieć ,że byłam mile zaskoczona będąc w Paryżu widokiem butelek z napojami na których widniał napis w języku francuskim i angielskim ,że produkt jest słodzony Aspartamem.Było napisane dużym,tłustym drukiem w widocznym miejscu na butelce.Dlaczego tego nie zrobią u nas ?

  • OTIANNA

   Poważnie? Takie oznaczanie etykiet wszędzie, gdzie znajduje się aspartam (i inne bardziej toksyczne substancje) wiele by ułatwiało! Ale koncerny farmaceutyczne i spożywcze mogłyby na tym porządnie ucierpieć, a na to sobie pozwolić nie mogą…

   • Woocash

    Nie wiem o czym piszecie, bo w PL musi być adnotacja : Uwaga produkt zawiera źródło fenyloalaniny (czyli aspartam) i musi to być wytłuszczonym drukiem. W niektórych krajach poszli po rozum do głowy by kupujący miał utrudnione zajęcie i całą listę piszą czcionką pogrubioną (taka luka w przepisach). Od lat nie kupuje niczego co zawiera aspartam, niestety jest to coraz trudniejsze.

 • Gabryśka

  Oburzają się, bo zawsze ludzie tak reagują jak ktoś im poda niewygodną prawdę! Lepiej żyć w ciemnocie :))

  • OTIANNA

   Bo ludzie nawet nie szukają Prawdy, wierzą mediom ;)
   Tak jak to mój znajomy powiedział ” Nie chcą też słuchać. Dlatego trzeba zostać mistrzem w jakieś dziedzinie to wysłuchają wtedy”. A jeśli jestem zwykłą blogereczką to nie przystoi mi pokazywać tego co ukryty świat krzyczy, nie będąc lekarzem bądź specjalistą i bez własnych badań na ten temat.

 • originative_tomek

  Super… więcej takich wpisów i bardziej konkretniejszych poproszę. :))) A za owy dziękuję. Samemu nie do końca zawsze mam czas aby uświadamiać siebie i rodzinę… lecz od pewnego czasu zaczeliśmy się odżywiać zdrowo… bez emulgatorów i innych ulepszaczy… niestety w dalszym ciągu piłem czasami Cole – dzisiaj przestaje… :)

 • Ja

  Z dwojga złego lepiej „truć” się produktem naturalnym czyli cukrem niż tym badziewiem. Generalnie czytać etykiety to podstawa.

 • Zawiedziony Jarosłąw

  Podsumowując to nie ma rzeczy która pozbawiona jest trucizny. Co w takim razie jeść, pić,itp. człowiek człowiekowi gotuje taki los. Liczą się tylko zera na koncie bankowym… szkoda słów.

 • Ela Ch.

  Do listy chorób należałoby dodać jeszcze MIGRENĘ ! Ja osobiście zauważyłam, że jak spożyję napój czy jakieś słodycze z aspartamem, czy również takim syfem jak acesulfam-K,to niestety później bardzo cierpię, bo migrena nie daje mi normalnie funkcjonować… Sam neurolog pierwsze co powiedział, to żebym zwróciła uwagę na to co jem/piję przed wystąpieniem ataku, no i miał świętą rację ! Jeśli o mnie chodzi jest to ewidentnie aspartam i acesulfam-K.

 • Mr. S

  Lekarz stwierdził, że to jest jak picie jednej kropli lakieru do paznokci dziennie… Niby nic ale na przestrzeni kilku lat gdzieś to się uzewnętrzni. Ludzie się leczą choć leczenie nie przynosi rezultatów, pozwalają sobie wmawiać choroby a bardzo często rozwiązanie jest prostsze i pozornie banalne… W skrócie jesteśmy tym co jemy.

 • gruk17

  Duzo tego nie uzywam ale dobrze wiedziec ze takie smaczne a tak szkodliwe ,nawet gumy do zucia ,odswiezacze do ust cos podobnego ,,,a czemu sluzy ten anaspram ,czy to srodek konserwujacy.powinno byc wyraznie zapisane duzymi literami ze taki a taki produkt zawiera anaspram

  • MIRIAM

   ASPARTAM !!! … piszę poprawnie dużymi, żeby czytając na produktach, nie mylić z czymś innym :)
   Ja też już nieraz słyszałam o tym świństwie, masakra !!

 • kj

  Toż to nawet w sumujących suplementach diety – magnez/wapń – „ręce opadają” ! Trzeba z tym walczyć! Dla zdrowia.

 • Maja

  Dzieki za liste, na pewno sie przyda gdyz na aspartam reaguje bolem brzucha i bolsnym wzdeciem, wiec i tak staram sie unikac od kilku lat.

 • Ameryki noe odkryli

  Od dawna wiadomo ze wszystkie produkty light to syf i noe ma tu wyjątków „light-smierć”

 • Babownia

  Na szczęście jedynym produktem, który zdarzało mi sie kupować z tej listy były tabs na gardło i kaszel „tymianek i podbiał” :) będzie łatwiej :) Pozdrawiam!

 • ania

  paradoksem jest to że aspartam jest w lekach zwłaszcza przeciwalergicznych, a sam wywołuje alergie. Powiedziałam to lekarzowi kiedy odmówiłam leczenia dziecka tym gównem. Wzruszył ramionami.

 • Cichutki

  Ludzie jak Wam się to nie podoba i nie smakuje, to nie żryjcie tego zamiast biadolić. A swoją drogą ciekawe kto zapłacił z tą czarną propagandę :-)

 • Dennis

  Szybciej by poszło gdybyście opublikowali tą garstkę produktów nie zawierających owej trucizny :p

 • hipiska

  no i brawo za ten artykuł! zdjęcia lepiej zapadają w pamięć :) gdy zobaczyłam na moich ulubionych kiedyś tabletkach na gardło tymianek i podbiał, że mają to świństwo, to aż mnie zatrzęsło :(

 • ertjyku

  czytamy cola orginal z biedronki !!!!! cukier A”” natomiast „” oznacza ze skład podany przy” najlepiej spożyć przed” a tam ? brak co to oznacza i odesłanie do daty na góra butelki a tam brak co to A”” jest ……./ kupić ja mam jeden litr/ i co ? gdzie inspekcja ? gdzie ci od ambergold ? Sanepid gdzie ?

 • Agnieszka

  Wszystko super, ale nie podaje Pani żadnych dowodów naukowych na te tezy. Jakieś badania, publikacje? Z tego co mi wiadomo, od lat mówi się o śmiertelnym aspartamie, ale analiza publikacji i badań pozwala jedynie na stwierdzenie „podejrzany o”. Od lat są prowadzone różne badania nt. aspartamu i jeszcze nikt mu tej winy nie udowodnił.

 • Karolina

  Dziękuję za ten post. Staram się unikać tego shitu ale o kilku produktach nie wiedziałam…

 • Bobi

  Bardzo dobra robota w uświadamianiu ludzi. ASPARTAM to tylko część wielkiej układanki.
  Pozdrawiam.

 • Anna

  Po aspartamie w napojach syn w wieku 15 lat zachorował na godz mózgu to było straszne wyrok Glejak .Obecnie odżywia się naturalnie wspomagając się suplementami diety z dobrej firmy Pozdrawiam wszystkich Naprawdę aspartam nos czy świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.