sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Paznokcie

Największe grzechy pielęgnacji paznokci | Co zrobić by mieć ładne paznokcie?

 500-paznokcie-otianna-roz-pasek

 

Jakie grzechy paznokciowe popełniasz, a nie masz o nich pojęcia?! :O
W nowym poście opisałam błędy w pielęgnacji paznokci, które zauważyłam u różnych kobiet. W szczególności są to porady dla dziewczyn, które pisały do mnie <3

 

Największe grzechy pielęgnacji paznokci | Co zrobić by mieć ładne paznokcie?

 

 

Nakładanie lakieru na paznokieć bez żadnej bazy

Wiele dziewczyn skarży się, że ma żółte paznokcie. To jest właśnie jedna z przyczyn! Nie „ubierają” paznokci przed malowaniem w warstwę ochronną tzw bazę. Szczególnie tyczy się to kobiet, które używają tanich lakierów do paznokci, które wcale nie pielęgnują płytki paznokcia jak to bywa w przypadku droższych lakierów.

 

Używanie zmywacza z acetonem

Kupując zmywacz do paznokci często nie zwraca się uwagi na skład. Jest to bardzo ważne, aby unikać zmywaczy z acetonem do zmywania zwykłego lakieru. Aceton uszkadza i wysusza płytkę paznokcia. Robią się one łamliwe i często rozdwajają.

 

 

Piłowanie paznokci w dwie strony

Paznokcie powinniśmy piłować kierując pilniczek tylko w jedną stronę. Gdy piłujemy paznokcie przecierając o płytkę w jedną i drugą stronę, ulega ona zniszczeniom, co sprawia, że paznokcie będą się kruszyć i łamać. Wiele kobiet ma z tym problem! A nie widzą przyczyn. Może właśnie to powinnaś zmienić w swojej pielęgnacji? :)

 

Nieobcinanie rozdwojonych końcówek paznokci

Kruszące się i rozdwajające paznokcie to zmora wielu kobiet. Jednak w pogoni za długimi paznokciami, nie obcinają one brzydkich końcówek paznokcia. Są one zauważalne jedynie gdy mamy „nagie” paznokcie, więc czemu by ich nie zakryć i nie cieszyć się długimi paznokciami? Lepiej obciąć! Uwierzcie mi.
Powinnaś obciąć paznokcie aby były krótkie, do poziomu zdrowych nierozdwojonych paznokci. Kiedy obetniesz musisz dbać by paznokcie rosły mocne i nie rozdwajały się. Jeśli troszkę urosną, a zaczną się znów rozdwajać to ponownie je obetnij. I tak do czasu aż urosną zdrowe i mocne na końcach. Nie ma sensu trzymać rozdwojonych długich paznokci, bo one się bardziej połamią się i uszkodzą dalszą część zdrowej płytki paznokcia.
To jest tak samo jak z włosami. Kiedy nie obetniemy suchych i zniszczonych końców, których nie da się już niczym uratować, będą szczępiły się w górę i w efekcie nasze włosy zrobią się bardziej zniszczone. To nie wygląda estetycznie!

 

 

Zauważyłyście same jakieś paznokciowe grzechy, które popełniają Wasze koleżanki? :) Piszcie koniecznie w komentarzach <3

 
 

 

Sposoby na mocne i zdrowe paznokcie,
o których nie miałaś pojęcia
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach paznokciowych. Będziesz jeszcze bardziej mogła zadbać o swoje dłonie i paznokcie, które są dla nas kobiet tak bardzo ważne.

* wymagane


 
 
 

 

Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie, gdzie dodaje nowości paznokciowe i nie tylko! @otianna

paznokcie-otianna-instgram

 

 

SPRAWDŹ, MOJE OSTATNIE POSTY


(Visited 6 253 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.