sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Samorozwój

Niech ten rok się już skończy! Co zrobić aby nowy rok był lepszy?

 

niech-ten-rok-sie-juz-skonczy-nowy-rok-nowa-ja

Niech ten rok się już skończy!
Co zrobić aby nowy rok był lepszy?

 

Myślisz, że z dniem 31 grudnia wszystko minie i w jakiś magiczny sposób 1 stycznia nabierzesz niesamowitej siły i zmieni się Twoje życie? Nagle nabierzesz mocy super bohatera, a Twoje życie nabierze rozpędu! No. Nie do końca.

Widzisz, 1 stycznia to po prostu kolejny dzień, ale w nowym kalendarzu. Zmienia się jedynie jedna cyferka w zapisie roku, którą będziemy powtarzać przez kolejne 356 dni.

Jeśli TY czegoś nie zmienisz, TY czegoś nie zrobisz, życie będzie po prostu płynęło swoim rytmem i będziesz skazany na co przyniosą Ci kolejne niezaplanowane dni.

Jeśli chcesz schudnąć, ale nadal będziesz wpieprzać słodycze, bułki i przetworzone produkty. Nadal będziesz tonąć w tłuszczu, którego tak nie lubisz, który tak bardzo przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu i uważasz, że przez niego nie mogłaś/eś zrealizować tylu marzeń.

Jeśli chcesz się nauczyć języka, nagle z dniem 1 stycznia nie zaczniesz mówić płynnie po angielsku, hiszpańsku, francusku i chińsku. Potrzeba wytrwałości i systematyczności.

Chcesz wcześniej wstawać ALE zaczniesz nastawiać budzik na 6:00 od nowego roku. A czemu nie teraz, bo co? Czy już teraz nie możesz zacząć zmieniać swojego życia malutkimi kroczkami?

Chcesz zacząć ćwiczyć od nowego roku? Planujesz kupić karnet na siłownie od stycznia. Ok, pójdziesz na trening w klubie w styczniu, ale DZIŚ idź na dłuższy spacer. Poruszaj się więcej niż zwykle. Zacznij teraz, zrób coś małego!

 

Przytoczyłam te przykłady bo są to postanowienia noworoczne większości populacji na ziemi.

Oto lista najpopularniejszych postanowień noworocznych:


 1. schudnąć
 2. zacząć biegać / regularnie ćwiczyć
 3. przeczytać x książek
 4. nauczyć się angielskiego
 5. rzucić palenie
 6. awans
 7. dostać podwyżkę
 8. zmiana pracy na lepszą
 9. lepsza organizacja
 10. poranne wstawanie
 11. będę bardziej asertywna
 12. zrobić prawo jazdy
 13. więcej oszczędzać
 14. poznać miłość życia
 15. będę mniej pracować
 16. nie będę tyle się kłócić
 17. znaleźć hobby
 18. nauczyć się czegoś nowego

 

Możesz oczywiście nic nie zmieniać. Ale nie narzekaj na końcu 2017 roku, że był to kolejny najgorszy rok :) Bierz się do roboty już teraz! Zmień to co Ci przeszkadza w codzienności.
Pamiętaj, że to małe codzienne decyzje wpływają na ogół naszego życia.

 

Życzenia


Życzę Wam na ten nowy rok, mnóstwa siły i determinacji w spełnianiu własnych marzeń. Mnóstwa wytrwałości w docieraniu do każdego celu jaki sobie postanowicie. Duuużo uśmiechu i dystansu do siebie oraz sytuacji, które zdarzają się w życiu ;*

Buziaki,
OTIANNA

Jeśli podoba Ci się ten post udostępnij proszę i podziel się z innymi.

 

SPRAWDŹ, MOJE INNE POSTY


(Visited 718 times, 1 visits today)

6 komentarzy

 • Teresa

  Nowy Rok = Nowa Ja – śmieję się z tego, od kilku dobrych lat. To nie tak, że z Nowym Rokiem wszystko się zmienia, ale na pewno można wszystko zmienić, jeśli tylko się chce. :)

 • Ula z prostoofinansach

  Dla mnie trzeba sobie poukładać w głowie co dla mnie jest najważniejsze. I kiedy w końcu to naprawdę zaakceptuję, wtedy jest szansa, że nie trzeba się więcej motywować wystarczy działanie :)

  • OTIANNA

   Niestety nie każdemu starcza motywacji w czasie trwania drogi do celu. Więc musi dołożyć większych starań i dodatkowo się napędzać motywacją :) Super, że Ci to tak łatwo wychodzi! ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.