sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Samorozwój

Jak się dogadać w związku? Dlaczego nie możemy się dogadać?

Dlaczego nie możemy się dogadać?

W ramach walentynkowych obchodów, chciałam dziś przekazać Wam coś, co odkryłam, nauczyłam się. Coś co poprawiło mój pogląd na relacje z najbliższymi.

Dlaczego tak ciężko obecnie nam się dogadać z drugą osobą? W szczególności, jeśli jest to ktoś z kim dzielimy nasze wspólne życie, mąż, żona, mama, tata, córka, syn.

Każdy z nas jest inny, dla każdego Miłość znaczy coś innego. Każdy z nas jest indywidualnością i inaczej chciałby przeżywać swoje życie. Albo masz przy sobie osobę, z którą rozumiesz się bez słów, albo musisz włożyć trochę pracy i Serca w tą relacje. By była zrozumiała dla Was oboje, piękna i długotrwała.

Umiesz mówić po chińsku, hebrajsku bądź arabsku? Ja jeszcze nie, więc zapewne ciężko było by mi się dogadać z osobami, z tamtych krajów, które kompletnie  nie znały by polskiego, bądź angielskiego. Jeśli znasz te języki, jesteś szczęściarzem, wypracowałeś znajomość tego języka i nie będziesz miał trudności z dogadaniem się.

Tak samo jest w relacjach. Twój język Miłości a Twojego partnera mogą różnić się tak jak podane wyżej języki obce. Każdy z nas ma w sobie języki miłości, którymi się kieruje.
Dla każdego ważne jest coś innego. Jeśli nie będziecie rozumieć wzajemnie swoich języków, po prostu się nie dogadacie. Będą zgrzyty i kłótnie.

 

Wyrażamy 5 języków Miłości:

 

 

Drobne przysługi


Wyręczanie w czymś. Osoba posługująca się tym językiem, oczekuje od drugiej aby ta pomogła jej w wykonaniu drobnych np. domowych czynności.

 • zmycie naczyń,
 • nakrycie do stołu,
 • wytarcie kurzu,
 • wyprowadzenie psa.

Aby wykonać te czynności, należy poświęcić swój czas, wysiłek i energię. To na pewno zostanie docenione.

 

Dotyk


Inicjowanie pocałunku czy dotyku. Osoba mówiąca językiem dotyku, początkowo sama inicjowała zbliżenia, ale z czasem zauważyła, że partner / partnerka staje się zimna i nie oddaje jej tego ciepła w postaci kontaktu fizycznego.
Gdy osoba nie widzi zaangażowania ze strony partnera, sama oddala się i przestaje podejmować pierwsza pocałunek czy dotyk, by zobaczyć czy partnerowi na niej zależy. Gdy sytuacja się nie zmienia, i druga strona sama nie inicjuje dotyku, bądź pocałunku, osoba czuje się niekochana i nie atrakcyjna dla swojej połówki.

 

 

Wyrażenia afirmatywne


Słowa są najważniejsze. Osoba posługująca się tym językiem, oczekuje od drugiej pochwały i uznania za wykonane zadania, np. mąż który chodzi do pracy i zarabia na życie. Chciałyby zostać doceniony przez żonę, usłyszeć miłe słowo.

 • komplementy
 • podziękowania za wysiłek

Mąż, dla którego ważne są słowa, będzie się czuł kochany jeśli żona go doceni. Niestety, żona tylko narzeka, że mąż nie spędza z nią czasu – o czym mówi, kolejny język Miłości.

 

 

Spędzanie razem czasu


Osoba, wymaga od partnera poświęcenia uwagi i spędzania wspólnego czasu.  Idealnym przykładem, a właściwie to złym przykładem spędzania wspólnie czasu może być oglądanie razem filmów. Skupiamy się na filmie, a nie na partnerze. Osoba wchodząca w relacje z kimś takim powinna rozmawiać z nią, obserwować reakcje, patrzyć się w oczy, zapraszać na kolacje. Ceniony w tym języku jest najbardziej czas, który oddajesz drugiej osobie spędzając go z nią.

 

 

Przyjmowanie podarunków


Docenienie dostawania prezentów, które nie muszą nic kosztować. Z obserwacji widzę, że to kobiety częściej pragną zostawać obdarowywane podarunkami. Na prawdę nie chodzi tu o coś drogiego. Chodzi o sam gest.

 • kwiatek zerwany na łące
 • kupienie ulubionego owocu bądź ciasteczek
 • zostawienie karteczki z napisem np. „Kocham Cię”
 • wycięcie serca
 • napisanie coś na zaparowanej szybie

Wszystko co dasz takiej osobie zostanie potraktowane jako wyraz Miłości.

 

 

Jeśli Wasze języki Miłości są zupełnie inne, nie ma możliwości dogadania się bez rozmowy.
Najważniejszą
 rzeczą w związku jest ROZMOWA. Jeśli nie będziecie ze sobą rozmawiać, nie ma możliwości, żebyście zrozumieli siebie wzajemnie. Często krytyka drugiej osoby, jest najlepszą wskazówką, która pokaże nam co powinniśmy robić by wzajemnie się uszczęśliwiać.

 

Miłość to coś co robisz dla kogoś, nie dla samego siebie.

 

 

Jakim językiem Wy się posługujecie? Znacie języki otaczających Was osób?
Może dlatego nie potraficie się dogadać, bo Wasze języki są zupełnie inne, a nie staracie się ich wzajemnie uczyć?
Ja zdecydowanie cenie sobie najbardziej na świecie dotyk oraz wspólne spędzanie ze sobą czasu.

 

 

Jeśli chcecie więcej poczytać o naszych językach Miłości, odsyłam Was do książki:

5 języków Miłości

Do kupienia w:

 

 

Buziaki,
OTIANNA ❤

 

Jeśli podoba Ci się ten post udostępnij proszę i podziel się z innymi.


Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

SPRAWDŹ, MOJE INNE POSTY


 

(Visited 851 times, 1 visits today)

2 komentarze

 • nierzeczona

  Tak, slyszalam o tym od mojej mam nadzieje przyszlej tesciowej. Ja jestem bardziej ta uczuciowa i dotyk liczy sie dla mnie bardzo! Dla mojego chłopaka natomiast to komunikacja,komunikacja, komunikacja:)

  Sama piszę trochę o zwiazkach, ale troche przewrotnie:) Można poczytać.
  Twój blog jest naprawde interesujacy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.