Lifestyle, Moja Norwegia, New, Norwegia | Emigracja
komentarzy 6

3 miesiące odłożyliśmy ponad 40 000zł!! | Zarobki w Norwegii

46 300 zł / 107 000 nok

Dostaje od Was sporo wiadomości pierwsze dotyczące pracy i jej poszukiwań, a drugi Wasz ulubiony temat to ten odnośnie zarobków w Norwegii.

Tak to prawda, możemy w Norwegii sporo odłożyć. Jeśli tylko chcemy. Pracując w Polsce uważamy, że życie w Norwegii jest drogie. Jest, ale dla Polaków mieszkających w Żyjąc w Skandynawii niczym Norweg swoich wydatków typu jedzenie, mieszkanie nie odczuwamy jakoś bardzo. Nie oszczędzamy na jedzeniu, jedząc zupki chińskie :) wracamy z tygodniowych zakupów z wielkimi siatami owoców, warzyw i innego żarełka, które daje nam siły do całego tygodnia pracy :) i to wszystko kupujemy za 2 godziny pracy. W porównaniu do polskich warunków, nie kupicie zakupów na cały tydzień za dwie godzinki roboty, niestety…

Ostatnim razem będąc w Norwegii odłożyliśmy przez 3 miesiące 107 000 NOK czyli ponad 46 300 zł. Do tej sumy najbardziej przyczynił się Mój Ukochany, bo to on cały czas pracował, ja nie miałam ciągłej roboty. Dorabiałam co jakiś czas jak tylko udało się coś złapać.
Wynajmowaliśmy pokój dwuosobowy i nie oszczędzaliśmy na jedzeniu. Mieszkaliśmy w Drammen, czyli jakieś 40km od Oslo.

Obecnie mieszkamy w Oslo, płacimy trochę więcej. Ale żyje się o niebo lepiej. Stolica Norwegii jest piękna. To jak Warszawa dla Polski, tylko bez zbędnego pośpiechu. No i Oslo jest zdecydowanie bardziej kolorowe :)

 

Pojawił się również post o podsumowaniu naszych zarobków i wydatków w Norwegii :) tutaj – Ile odkładamy? Miesięczne zarobki i wydatki żyjąc w Norwegii. 

 

SPRAWDŹ, INNE MOJE INNE POSTY


 

 


Bądź ze mną na bieżąco. Sprawdź moje wypady do ciekawych miejsc i to co robię na co dzień. Obserwuj mnie na moim insta i facebooku.

 

Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

 • Dokoczylimy demolk i jednak zdecydowalimy sprzeda kamper! Wicej na blogu
 • Kto jeszcze nie odwiedzi bloga to zapraszam na post to
 • Ostatnie dni mega intensywne Poegnalimy kamperek przygotowywalimy nowe autko do
 • Czaru
 • Naturalna pielgnacja czas start! Zapraszam Was na recenzje dwch genialnych
 • Czasem mam ju do tego zdrowego jedzenia Czasem brakuje mi
 • hello

(Visited 1 641 times, 10 visits today)

6 Comments

 1. Nie spodziewałem się, że w Norwegii są takie zarobki. Czas pomyśleć o jakiejś pracy sezonowej własnie tam.

  • Jeśli chodzi o prace sezonowe to powinieneś zacząć już teraz się za nimi rozglądać, ponieważ kiedy np. letni sezon nadejdzie to większość miejsc jest już zaklepanych ;)

 2. Waldek says

  Z ciekawości, jaką pracę wykonuje Twój partner?
  Odłożyć 107000 NOK w trzy miesiące, gdzie pracuje tylko jedna osoba.

  • Pracowaliśmy oboje, tak jak napisałam w poście. Jednak ja nie codziennie. Moja wypłata szła zazwyczaj „na życie”, dlatego jego wypłatę mogliśmy prawie w całości odłożyć. Pracuje w budowlance, jak większość Polaków ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *