sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Bez kategorii

Ciało i dusza to podstawa samorealizacji

Każdy powinien dążyć do samorozwoju, czyli w pewnym skrócie do ciągłej pracy nad sobą. Przy odrobinie determinacji jesteśmy w stanie tego dokonać. Na początek wystarczy skupić się nad drobnymi, lecz wiele znaczącymi zmianami, które pozytywnie wpłyną na umysł i ciało.

 

Zdrowie i fitness

Nie ma ludzi idealnych. Prawie każdy z nas, gdyby tylko zaistniała taka możliwość, chciałby w sobie coś zmienić. Czy to sterczący nos, kształt jakiejś części ciała, smuklejsza sylwetka. Oczywiście, nie wszystko jesteśmy w stanie naprawić, nawet przy nieograniczonych środkach. Wprawdzie nie dodamy sobie kilku centymetrów wzrostu, ale pozbycie się dodatkowych kilogramów jest już zupełnie realnym celem, do którego zresztą warto dążyć.

Jeśli sprawi to, że będziemy czuli się lepiej we własnym ciele. A to przecież bardzo ważna sprawa. Nie bez przyczyny, ogólny stan zdrowia, uroda i sprawność fizyczna to dla wielu podstawa udanego życia.

Nie ma w tym nic narcystycznego, a osiągnięcie naszych zamierzeń w tym aspekcie może być tak naprawdę pierwszym krokiem na drodze do pełnej samorealizacji. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że zadbać także należy, może przede wszystkim, o własne zdrowie psychiczne. Nie chodzi tu tylko o stabilność emocjonalną i dobry nastrój, ale też bardziej szczegółowe zagłębienie się we własną psychikę, odkrywanie swojej duchowości i rozwijanie swojego charakteru.

 

Edukacja i ćwiczenie mózgu

Często słyszymy, że nasz mózg jest największym mięśniem, z którego trzeba często korzystać, żeby nie doprowadzić do jego zaniku. Chociaż to humorystyczne stwierdzenie mija się nieco z prawdą, bo mózg zbudowany jest z neuronów, a nie z miocytów, to nie znaczy to, że nie ma w  tym głębszego sensu. Zdobywanie nowych umiejętności, ćwiczenie pamięci i zdolności intelektualnych – to wszystko zawsze warto mieć na uwadze.

Dobra wiadomość jest taka, że ciągłe dążenie do poprawy pracy i wydajności naszego mózgu nie musi być tylko i wyłącznie żmudnym obowiązkiem. Oczywiście, dbanie o prawidłowy rozwój ciała i umysłu to w pewnym sensie ciężka praca, ale nikt nie powiedział, że nie ma w niej miejsca na przyjemności.

Pracować nad swoim umysłem to znaczy zgłębiać wiedzę na jakiś ciekawy temat, który nas pasjonuje, uczyć się czegoś nowego, rozwijać różne umiejętności w stymulujący i fajny sposób. Takie podejście doskonale odzwierciedlają gry i zabawy. Gry logiczne, a nawet proste krzyżówki i łamigłówki poprawiają pamięć i ułatwiają utrzymanie koncentracji. Różne gry pomogą wykształcić różne zdolności, warto więc spróbować poszukać tego, co sprawia nam największą przyjemność.

Nie bójmy się przy tym spróbować czegoś nowego. Gry karciane, na przykład poker, i tym podobne zabawy, gdzie zdolności analityczne mają spore znaczenie, mogą nas wiele nauczyć, a frajdy przy tym co niemiara.

W internecie nietrudno jest rozpocząć przygodę z takimi grami, a nikłe doświadczenie zrekompensować mogą strony, które oferują bonus powitalny i inne promocje ułatwiające zagłębienie się w ten temat. Poza tym gracze tworzą zwykle barwne i różnorodne społeczności, a udział w nich może okazać się ciekawym przeżyciem, pozwalającym rozwinąć zdolności interpersonalne.

 

Wszystko jest połączone

Bez wątpienia osiągnięcie równowagi pomiędzy rozwojem ciała i ducha stanowi istotny kamień milowy na drodze samorealizacji. Kiedy zaczniemy w prawidłowy sposób dbać o własne potrzeby i poszukamy nowych ścieżek ewolucji własnego „ja”, odkryjemy istnienie wielu innych obszarów, nad którymi warto popracować.

Co więcej, będziemy w stanie zauważyć, że niektóre sfery naszego życia łatwiej jest nam poukładać, skoro już w tak podstawowych sprawach poczyniliśmy znaczy postęp. Będąc w zgodzie z samym sobą, nagle może okazać się, że nietrudno jest nam rozwijać te cechy, które są w nas najlepsze. Wiedząc, na co nas stać, a także, że stać nas na więcej, łatwiej jest uporządkować nam nasze życie zawodowe i prywatne, związki, karierę i finanse. Na dodatek w o wiele szerszym wymiarze – określając sens i cele w życiu oraz swoje miejsce we wszechświecie. 

 

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.