sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Depresja

Po wyjściu z depresji… Jak depresja zmienia człowieka?

 

 

zachod-slonca-niebo-otianna-depresja-slonca

„Wystarczy tylko się uśmiechać, by ukryć zranioną Duszę, i nikt nawet nie zauważy, że cierpisz.”

 

Po wyjściu z depresji… Jak depresja zmienia człowieka? Jak depresja wpływa na organizm?

 

Przez ostatnie dwa miesiące nie było mnie w ogóle na blogu. Wycofałam się z internetowego świata. Co niestety było spowodowane  bardzo mocnym powrotem depresji.
Po tym wszystkim co przeżyłam stwierdzam, że wszystkie złe i lepsze momenty były mi bardzo potrzebne. Człowiek przede wszystkim uczy się i poznaje siebie poprzez te gorsze momenty, które spotykają go w życiu :)

Można łatwo się załamać, ale sztuką jest powstać i nadal walczyć o siebie. Uśmiechać się i najcudowniej przeżywać swoją codzienność :) Jeśli tylko chcemy, jest to możliwe!

Gdyby nie garstka osób, które były przy mnie w gorszych momentach możliwe, że nie dałabym sobie rady. Ale udało się, któraś cząstka mnie chciała powstać i dalej działać :)
Wierzę, że mamy obok siebie Anioły, które pomagają nam wstać, tylko pozwólmy im to robić…

 

Codziennie uczę się siebie, jednak ten czas dał mi porządnie w kość. Przemyśleń mam na tyle, że starczyło by na napisanie książki ;)

 

 

Co spowodowało powstanie depresji?

Po przeanalizowaniu tego, dlaczego mój stan się pogorszył zobaczyłam, że były to te same sytuacje, które zdarzały się notorycznie, przy każdym załamaniu.

Były to przede wszystkim te dwie rzeczy, to one pogłębiały depresję zrodzoną daleko w przeszłości:
– spędzanie czasu z ludźmi przy których nie czułam się sobą. Czułam, że muszę się ograniczać. Pilnować swojego naturalnego zachowania.
– robienie rzeczy, które chcieli ludzie wokół mnie, niekoniecznie ja sama. Robiłam coś wbrew sobie.

Ciągle zastanawiałam się czemu to robię,  po co to muszę robić. Wciąż mówiłam, że nie chce tego robić, a robiłam..

Korzenie depresji niestety są inne i często ciągną się za nami przez całe życie. Brak ukochania i wiary w samego siebie, która często została utracona w przykrych zdarzeniach z dzieciństwa…

 

WNIOSEK?
– oddal się od ludzi przy, których czujesz się ograniczony. Od ludzi, przy których czujesz, że nie postępują szczerze w stosunku do Ciebie.
Tak, zrób to nawet wtedy jeśli są to Twoi najbliżsi. Tacy ludzie nie pomogą Ci w niczym, a jeszcze bardziej zniszczą Twoją psychikę. Lepiej już, żebyś był sam i próbował dogadać się z samym sobą.
– nie rób nic wbrew własnej woli. Rób TYLKO to co uważasz za słuszne. Nie żyj życiem innych osób. Nie pozwól by to oni decydowali o Twoich czynach, to nie oni przeżyją  Twoje dni na Ziemi…

Nie rób czegoś co WYPADA, rób to co podpowiada Twoje Serce.

 

Przeanalizuj wydarzenia ze swojego życia. Co takiego stało się,  że poczułeś tan cały bezsens?

 

 

Co zmieniła we mnie depresja?

Często człowiek, u którego w życiu nie wydarzyło się nic co mogło „naruszyć” jego pozycje. Pracuje, żyje po pracy, ogląda TV, czasem gdzieś pojedzie za ciężko zarobioną kasę. I to by było na tyle. To go zadowala. Może i czuje jakąś tam pustkę, ale nie zmienia nic… bo po co sobie utrudniać życie. Inni budują wokół siebie mocny, najlepiej kolczasty mur, który nie pozwala dotrzeć do nich dobrym gestem, słowem. Sercem.

 

Ja, choć od małego bardzo ostrożnie dobierałam sobie znajomych, nadal w tym dorosłym życiu miałam wokół siebie osoby, które źle na mnie wpływały.  Nie widziałam tego.
Pamiętaj, że świat nie chce dla Ciebie dobrze, oprócz najczęściej najbliższej rodziny – choć też nie zawsze. To od Ciebie zależy jakich ludzi dobierasz wokół siebie, od Ciebie zależy co zrobisz z własnym życiem.

Zrozumiałam, że to w samotności naprawia się problemy. Trzeba spędzić z samym sobą wystarczająco dużo czasu, by Twój wewnętrzny głos mógł do Ciebie przemówić. By zamknąć te wszystkie zagłuszające Cię, niepotrzebne myśli.

 

Szczęścia nie szuka się w rzeczach, pieniądzach, ludziach. Szczęście musisz odnaleźć wewnątrz siebie. Masz je tam. Uwierz mi. Ono się jedynie sprytnie ukrywa.

 

POZWÓL SOBIE POMÓC
Przez to ile złych ludzi spotkałam w swoim otoczeniu przez całe życie, nie potrafiłam się otworzyć przed kimkolwiek. Zrozumiałam, że jeśli ktoś chce mi pomóc i czuje szczere intencje, powinnam go do siebie dopuścić. Otworzyłam się na dobrych ludzi.
Jak się czuje osoba chora na depresje? Dlaczego nie widzi żadnego sensu w życiu?
Tak, ja właśnie w te sposób się czułam. Powstanie osobny wpis na ten temat.

 

600-instagram-otianna0wrzesien

 

 

„Przykro mi, Mała. Nie masz pięciu lat, ba, bliżej Ci do dwudziestu pięciu. Nikt Cię nie weźmie za rękę i nie przeprowadzi przez życie, prędzej nakopią Ci do du** i będą próbowali zniszczyć na każdym kroku. No bywa, zdarza się. Jeśli sama o siebie nie zadbasz to nikt tego za Ciebie nie zrobi. Życzliwsi i milsi mogą Cię poklepać krzepiąco po plecach i czasem nawet powiedzą coś ciepłego, ale cała reszta brudnej roboty jest Twoja. Więc bierz się za siebie, bo sporo pracy przed Tobą. Na początek wbij sobie do głowy, że musisz o siebie dbać najlepiej jak potrafisz i dołóż wszelkich starań, żeby to właśnie robić, każdego dnia. Dbać o to, żebyś się wyspała, żebyś nie chodziła głodna, żeby Ci nie było zimno i żebyś nie zapominała portfela z domu. Unikaj rzeczy, które sprawiają Ci przykrość, zastanów się co tak naprawdę przynosi Ci szczęście. Przestań bać się podejmowania decyzji, dokonywania zmian – masz tylko jedno życie i tylko Ty jesteś za nie odpowiedzialna. I pamiętaj – może nie będzie mnie zawsze obok, żeby poklepać po plecach i pochwalić – ale wierzę w Ciebie. Nawet wtedy kiedy Ty sama w siebie nie wierzysz.”

 

 


Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

instagram-otianna-insta-berezowska-anna

 

 

SPRAWDŹ, MOJE OSTATNIE POSTY


 

(Visited 2 438 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.