sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
Depresja

Dlaczego pojawia się depresja?

 

 

 

Kiedy dopadł mnie ten okropny stan, raz załamywałam ręce, raz z zacięciem i łzami w oczach siedziałam i szukałam co się stało, dlaczego powstało to u mnie? Gdzie podziała się ta Ania, która miała tak wiele planów i marzeń jeszcze niedawno i zacięciem chciała je realizować?

Rozmawiałam z ludźmi, którzy wyszli z depresji ale również z takimi, którzy mają z nią styczność na co dzień. Słuchałam co mają do powiedzenia na ten temat.
Nie czekałam aż dadzą mi magiczną pigułkę by to wszystko minęło. Próbowałam dociekać.

Dużo osób, które nie przeżyły nic takiego, twierdzi, że to lenistwo ze stronach osób cierpiących, że to nie choroba. Muszą się tylko wziąć w garść. Niestety… łatwo się tylko mówi.

Jest parę powodów przez które powstała u Ciebie depresja.

 • nie robisz tego co tak na prawdę chcesz
  czujesz presje otoczenia przed zrobieniem czegokolwiek, boisz sie co powiedzą inni. Ale pomyśl… czy jesteśmy w stanie dogodzić wszystkim? ZAWSZE będzie tak, że jednemu się coś spodoba innemu nie. To normalne
  Rób to co służy Tobie.
 • robisz to czego chcą inni, nie Ty sam
  ten punkt związany jest z tym powyżej, jednak zastanów się nad tym, czy nie robisz czegoś tylko dlatego bo: rodzice tego chcę, partner tego chce itd?
  Czy Twoje wszystkie codzienne decyzje podejmowane są z własnych pobudek czy czyiś? Pamiętaj, nikt za Ciebie życia nie przeżyje.
 • brak Ci odpowiednich witamin
  niestety dzisiejsze jedzenie dostarcza więcej toksyn niż odpowiednich dla nas witamin i minerałów. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale brak witamin z grupy B, w szczególności B3 (witamina PP, niacyna), wpływa tragicznie na nasz stan. Zastanów się również czy jeśli mamy mroczniejsze dni i dłużej brakuje słońca Twój nastrój nie pogarsza się? Pewnie wtedy jeszcze ciężej stanąć Ci na nogi niż zwykle. Gdy brak słońce, brak nam również witaminy D3, której organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć.
 • czujesz się samotny
  izolujesz się od znajomych? Zmuszaj się do wyjść. Nawet introwertycy potrzebują trochę po przebywać wśród ludzi, to napędza, pobudza i dodaje energii. Wybieraj tak, by tylko pozytywni ludzie byli wokół Ciebie.

 

Z moich obserwacji wynika, że depresja pojawia się wtedy, kiedy nie pozwalasz sobie robić tego co kochasz. Często to co chciała byś robić, jest obarczone „nie powinnam”, „nie wypada”, „za poważna jestem”, „bo rodzice zabronili”, „bo koledzy się śmiali” takie zakazy. Jak wykopiesz z pod tego, to co chciała byś robić i to zrobisz, poczujesz się lepiej. Zaczniesz to robić częściej

Jeśli masz depresje, przeczytałeś to. Proszę nie załamuj się. Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się nad tym. Wiem, że chcesz by pojawiła się osoba, która poda Ci magiczny przepis na to jak pokonać depresje. Niestety…. Osoby, które są obok nas to tylko drogowskazy. Psycholodzy czy psychiatrzy również mogą służyć Ci jedynie dobrą radą. To od Ciebie zależy czy chcesz z tego wyjść i ile własnej siły oraz pracy włożysz w pokonanie choroby.

 

 


Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

instagram-otianna-otien-polishgirl

 

 

SPRAWDŹ, MOJE OSTATNIE POSTY


 

 

(Visited 204 times, 1 visits today)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.