sklep otien - zegarki dla kobiet na prezent
New,  Podróże,  Samochodem osobowym

Majdanpek, bieg w deszczu, nocleg przy wodospadzie | 4 czerwca – 5 DZIEŃ

 

Pierwsza noc w Serbii zaliczona, ruszyliśmy w dalszą trasę około 6:30

Przejeżdżaliśmy przez mnóstwo przepięknych ulic i wiosek w górach. Wszędzie biegały bezpańskie psy, aż tyle biegających wolno zwierzaków po ulicach jeszcze nie widziałam.

 

 

 

Lokalny autostopowicz


Przejeżdżając uliczkami, często można było napotkać osoby, które zatrzymywały auta. W tamtych rejonach to normalne. Jeśli ma się do innej wioski paręnaście kilometrów, a autobus akurat nie jedzie to mieszkańcy zatrzymują samochody. My wzięliśmy ze sobą Kochanego dziadziusia., który co się okazało – podczas rozmowy – robił swój lokalny sławny kozi ser. 1kg sera kosztowało 600 serbskich dinarów około 21zł

 

 

Pierwsza kawa w terenie


 

Ognisko + woda + kawa = bezcenny smak. Taką kawę to się dopiero docenia :D

 

 

Rudnik bakra Majdanpek


Najpiękniejszy widok, który nas zaskoczył wyłaniając się spośród gór. Miejsce gdzie wydobywają miedź w Serbii.

  

Właśnie dla takich widoków warto podróżować samochodem. Zdjęcia to nic, w porównaniu z tym jak ten widok wyglądał na żywo.

 

Po tym widoku, długo jechaliśmy w milczeniu. Co dla nas dziwne, bo normalnie nie możemy się nagadać. Było na prawdę przepięknie!

 

Nocleg przy wodospadzie


 

Gdy już zbliżał się wieczór zaczęło padać, a my właśnie przejeżdżaliśmy obok cudownego wodospadu. Idealna opcja noclegu.

 

Bieg w deszczu


To nic, że zaczęło padać. Ja nie mogłam odpuścić okazji by nie pobiegać. Emocje mega! Jest wielka różnica, gdy przesiadasz się z polskiego chodnika obok którego jeżdżą rozpędzone samochody, na trasę w lasach gdzie podczas deszczu wszystko paruje, a nad drzewami unosi się mgła.

 

Aż szok, że to wszystko wydarzyło się w jednym dniu!

Po tych przygodach czekała nas kolejna niespodzianka, padł nam samochód. Nie było mowy by odpalił. Ale niczym się nie przejmowaliśmy, poszliśmy spać :D

 


Bądź ze mną na bieżąco. Sprawdź moje wypady do ciekawych miejsc i to co robię na co dzień. Obserwuj mnie na moim insta i facebooku.

 

Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

(Visited 430 times, 1 visits today)

One Comment

  • Doralina

    Samochodowe ognisko mnie urzekło, kupiłam sobie namiot i wyruszam na podróż po polskich Mazurach, i zastanawiam się czy będzie warto kupić menażkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.