Malta na własną rękę
Malta,  New,  Podróże,  Promowane,  Slider

Malta cz. 2 – na własną rękę, koszty, co warto zobaczyć?

Niestety marzec jest jeszcze czasem na Malcie, gdzie wszystko jest remontowane, kawiarnie i restauracje dopiero przygotowywane są do przyjazdu turystów a plaże nie są posprzątane. Jest dużo glonów i śmieci wyrzuconych na brzeg, szczególnie po burzy. Na pewno nie widziałam niektórych plaż w pełni okazałości, ale te co zobaczyłam i mnie zauroczyły muszą być jeszcze piękniejsze w sezonie letnim.

Miejsca, które odwiedziłam i które gorąco polecam.

 

Villa Popeye’a


Pamiętacie bajkę o gościu, który pożerał szpinak i miał mnóstwo siły? To właśnie Popeye. Odwiedziłam jego wioskę. Wstęp do środka kosztuje 11€, jednak ja i tak uważam, że najładniejszy widok jest na zewnątrz, patrząc na wioskę w całej okazałości ?
Koło wioski na dole jest również zatoczka, która idealna była by na plażowanie, ja niestety byłam w deszczową pogodę. Kolor wody zachwyca!

  

 

Blue Lagoon


Nie dość, że to dosłownie rajskie miejsce, to w dodatku obchodziłam tam swoje 25-te urodziny! Krystalicznie czysta, błękitna woda zachwyca! Wiedziałam, że nie chce płynąc na Błękitna Lagunę z wycieczką i mieć jedynie chwile czasu aby zwiedzić to miejsce. Marzyłam by spędzić tam cały błogi dzień. Tak też było! Malta to w szczególności taki mój urodzinowy wyjazd, zawsze chciałam spędzić ten dzień w ciepełku i rajskim miejscu, udało się! ?

      

 

Valetta


Obecna stolica Malty, malownicze miasteczko z mnóstwem pięknych budowli, a gdy oglądasz jej architekturę z daleka np. Będąc w Sliemie to wygląda jak mały Rzym ? Ma bazylikę w kształcie specyficznej kopuły.

  

Sliema


Jedna z najspokojniejszych dzielnic na Malcie, znajdująca się zaraz koło hucznego i tętniącego życiem Paceville

  

Mdina


Stara stolica Malty. Niesamowity klimat i bardzo urocze małe miasteczko, z całego serducha polecam!

 

 

 

Plaża kamienista i plaża po schodach w dół.

 

Po mimo 2 tygodniowego pobytu gdzie powinnam zobaczyć wszystko, nie udało się. W pierwszym tygodniu pogoda była tragiczna więc zwiedzałam co się dało, ale też bardzo rygorystycznie wybierałam co mogę zobaczyć w tym czasie, a niewiele tego było. Dopiero w drugim tygodniu pogoda się poprawiła i pojawiło się słońce. Można było wreszcie pozwiedzać plaże i wygrzać tyłek. Tak długo na to czekałam! ? Tak więc, drugi tydzien był leniwy już bez gonitwy by jak najwięcej zobaczyć – codziennie spędzony dzień na innej plaży + sesje do sklepu. Idealny czas.

Kosztorys.
Wiem, że na Maltę można kupić o wiele tańsze bilety. Ja jednak zdecydowałam się na kupienie ich w ostatniej chwili. Wymyśliłam sobie, że nie odpuszczę i jednak chce spędzić te urodziny na plaży ? mieszkałam przez 2 tygodnie w kawalerce, czyli była normalnie kuchnia i łazienka. Nie kupowałam karty na komunikację miejska, która są ważna przez 7dni bo nawet nie wiedziałam jak będzie z pogoda i co będę mogła w danym czasie zwiedzać. Była również opcja kupna karty na 12 przejazdów, ale również ją odpuściłam. Nie jeździłam jakoś dużo autobusami wiec płaciłam za każdym razem jak wysiadałam do busa. Często zdarzało się tak, że w jedna stronę szlam na nogach a dopiero z powrotem kupowałam bilet. Pewnie więcej bym zwiedziła jeżdżąc tylko autobusami, ale doceniam to, że mogłam pochodzić na nogach i zobaczyć zakątki, których bym nie widziała siedząc w autobusie ?

 

Koszty na jedna osobę:


Lot Raynair z Krakowa w obie strony: 550zł ( z bagażem 10kg )
Noclegi – Studio na 2 tygodnie: 360zł – Burlington Apartments
Łódź na Błękitną Lagunę: 13eur / 56zł
Koszty transportu, bus, bilety itd. : ok 100 zł osoba
Reszta, jedzenie, pamiątki itd – ok. 300 zł

Koszt całkowity : 1366 zł za 2 tygodniowy pobyt / przy moim trybie eko :D


 Filmik z Malty:


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • malta ceny
  • malta co warto zobaczyć
  • malta blog relacja
  • malta wakacje blog
  • malta gdzie na wakacje
  • malta wakacje 2023

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.