Bez kategorii

Hobby, pasja i biznes. Znajdź swoją własną drogę i bądź szczęśliwy!

 

Łączenie pracy z pasją i realizowanie własnych marzeń stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wokół słyszy się o ludziach, którzy porzucili nudną pracę na etacie, wyjechali i rozpoczęli działanie na własny rachunek. Jedni spełniają się jako podróżnicy, inni kręcą wideoblogi, a jeszcze inni postawili wszystko na jedną kartę i wprowadzają na rynek własne produkty. Czy rzeczywiście wszystko jest aż tak proste? Czy w świecie kredytów we frankach szwajcarskich, ciągłego wyścigu szczurów i chronicznego stresu można pracować i być szczęśliwym?

Kiedy byliśmy mali mówili nam „ucz się, to znajdziesz dobrą pracę”. Dorastaliśmy z myślą, że ciężka praca jest jedynym kluczem do osiągnięcia szczęścia, spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Wymagano od nas uczenia się teorii, powtarzania regułek i rozwiązywania zadań według schematów. Wszystko po to, aby wpasować się w przygotowany dla nas szablon. Nikt nie mówił nam o spełnianiu marzeń, robieniu tego, co się kocha i realizowaniu siebie. Nie uczono nas również przedsiębiorczości i ekonomii, dzięki którym o wiele łatwiej myśli się o życiu na własny rachunek. Przykłady osób, które wyłamały się ze schematu i zaczęły robić coś całkowicie innego jednocześnie dziwią, inspirują oraz napędzają nas do zmiany swojego życia.

Niejednokrotnie wychodzimy z założenia, że nie mamy talentu, pasji lub umiejętności, dzięki którym moglibyśmy zrezygnować z etatowej pracy. Jeśli jednak zatrzymamy się na chwilę i zastanowimy się, co lubimy robić i co sprawia nam przyjemność okazuje się, że nawet najprostsze rzeczy mogą stać się naszym sposobem na sukces. Czasami warto skorzystać z pomocy coacha, który pozwoli nam oderwać się od codziennego biegu i odnaleźć inną, alternatywną drogę.

Doskonałym sposobem na sprawdzenie własnych możliwości i umiejętności jest Internet. Prowadzenie bloga, nakręcanie filmów czy prowadzenie szkoleń online pomogą nam zupełnie za darmo przekonać się, czy nasz pomysł spotka się z pozytywnym odbiorem, czy znajdziemy klientów i czy naprawdę chcemy zmienić dotychczasowe życie.

Pamiętajmy jednak, że zarówno pieniądze, jak i szczęście same do nas nie przyjdą. Jeśli chcemy coś zmienić, musimy samodzielnie szukać nowych możliwości i sposobów na dotarcie do naszych potencjalnych klientów. Siedząc w miejscu i narzekając na naszą beznadziejną sytuację niczego nie zmienimy.

Thomas Alva Edison powiedział: „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko, co robiłem, to była przyjemność”. Chyba każdy z nas chciałby móc utożsamić się z tymi słowami. Aby móc je szczerze wypowiedzieć, musimy przede wszystkim chcieć to zrobić. Samo mówienie nie zmienia naszego życia. Szukajmy zmian i stawiajmy małe kroki, aby odnaleźć pasję w pracy.

Osobą, która doskonale wie jak trudne i jednocześnie satysfakcjonujące jest łączenie hobby i biznesu jest Marcin Horecki, były reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim. Z powodu kontuzji musiał przerwać swoją karierę sportowca i poszukać dla siebie innej, alternatywnej drogi. Mężczyzna ukończył studia ekonomiczne i rozpoczął etatową pracę jako doradca finansowy, natomiast w weekendy amatorsko grał w wirtualnego pokera. Z biegiem czasu Marcin Horecki czuł się coraz pewniej przy pokerowym stole i rozpoczął grę w turniejach na niskie stawki. Znajomość ekonomii oraz umiejętność analitycznego myślenia połączone z pasją i sportową żyłką sprawiły, że mężczyzna bardzo szybko dostał się do grona najlepszych. Obecnie jest jednym z najlepiej zarabiających graczy w Polsce i nie boi się siadać przy stole z graczami z całego świata. Mimo tego, że nie może jeździć na nartach, odnalazł sposób na realizowanie siebie w całkowicie innej dziedzinie i może śmiało powiedzieć, że nadal łączy pracę z pasją.

Na początku może się wydawać, że nie ma szans, aby zarabiać na pasji i robić to, co się naprawdę kocha. Mimo tego, że może być ciężko, to warto podjąć próbę i zmienić swoje życie. Nie szukaj wymówek i nie tłumacz się brakiem pieniędzy i czasu. Czas i pieniądze zawsze jesteś w stanie zorganizować, a jeśli będziesz robić to co naprawdę kochasz sukces na polu zawodowym na pewno w końcu do Ciebie przyjdzie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.