Podróże,  Włosy

Jak myje włosy w podróży?

Jak myć włosy w podróży?

 

Jak myje włosy w podróży?
Rok temu gdy pierwszy raz wyjechaliśmy w trip (po Europie), wizja mycia włosów w warunkach kempingowych, w zimnej wodzie była dla mnie nie do pomyślenia. Jednak po paru razach, przyzwyczaiłam się. W trasie zazwyczaj myłam włosy korzystając po prostu z wody w butelce 1,5l, nalanej gdzieś gdzie mieliśmy dostęp do wody (często z jakiś rzeczek i jezior). Starałam się nie zużyć nawet połowy butelki.

Po miesiącu takiego mycia stan moich włosów baaaardzo się poprawił. Pisałam o tym w tym poście.  

W kolejne podróży (po Polsce) również myłam włosy korzystając z butelki. Jednak zdarzyło się czasem umyć włosy w miedniczne, co wiele ułatwiało i pomagało mi porządnie spłukać detergent. Jeśli macie taką możliwość, i nie musicie bardzo dbać o każde 100ml wody bo macie ciągły dostęp do wody to polecam tą metodę :)

Czego używam do pielęgnacji włosów?
Kiedy jestem w domu, na noc olejuje włosy. W podróży pomijam nakładanie wszelkich olejów. Czasem by zabezpieczyć włosy po myciu, ale rzadko. Porządnie rozczesuje włosy rano i wieczorem oraz używam jedynie szamponu i odżywki.

Czasem warto dać włosom odpocząć od tych wszystkich ulepszaczy, dać im pożyć swoim życiem. Podziękują nam za to ;)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.