Samorozwój

2 pytania które powinieneś sobie zadać, by dzień stał się produktywniejszy

500-najwazniejszepytania_1346892301999646_1787182422_n

Jak się zmotywować do zmiany życia i mieć produktywny dzień?

Kiedy wieczorem siadam i robię podsumowania dnia zawsze zastanawiam się co zrobiłam dobrego w tym dniu, co złego, co pasowałoby jeszcze poprawić. Zapisuje to i pod tą listę tworzę kolejne zadania na następny dzień.

Odkąd trzymam się tych dwóch pytań i zadaje sobie je codziennie. Moje życie naprawdę nabrało rozpędu. Zaczęłam zastanawiam się, czy jednak to co robię uszczęśliwia mnie, czy działając codziennie poprawiam swoje jutro. Czy za parę lat nie będę żałować sposobu przeżytego teraz czasu.

RANO:


Co powinnam dziś zrobić, by być lepszą wersją samej siebie?


Zastanów się rano, a najlepiej wieczorem. Co mogę zrobić kolejnego dnia, by ten dzień sprawił, że wieczorem będę lepsza niż byłam rano, co mogę zdziałać, co poprawić? Pomyśl, że masz na to calutki dzień. A przecież wiesz, że on szybko zleci i nim się obejrzysz będzie już wieczór i tak będzie mijać dzień za dniem. Zrób coś, cokolwiek maleńkiego, co sprawi, że będziesz zbliżać się do swoich marzeń. Te małe codzienne kroczki składają się potem w ogromną całość i tworzą nasz sukces!

 

 

WIECZOREM:


 Czy zapłaciłbyś sobie za dzisiejszy dzień pracy?


Znajdź czas wieczorem tylko dla siebie, po skończonym dniu pracy i zastanów się, czy to co dziś zrobiłeś było na tyle efektywne, że powinieneś otrzymać wynagrodzenie. Czy jeśli sam byłbyś dla siebie szefem, to zadowolony był byś z tego jak spędziłeś ten dzień?
Wykonywałeś swoje zadania tak jak zaplanowałeś kro po kroku czy jednak spędziłeś pół dnia na Facebooku bądź innych stronach, które dostarczały Ci rozrywkę i odciągały od prawidłowego efektywnego działania?

Przemyśl to! Świadome podejście do spędzania dnia jest na wagę złota. Nie pozwól by rozpraszacze zabierały Ci Twój cenny czas. Przecież żyjemy by spełniać nasze marzenia ❤

 

Pozdrawiam,
Otianna

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.