Samorozwój

Jak być pewnym siebie i znać swoją wartość?

batman_catwoman-jak-byc-pewnym-siebie-i-znac-swoja-wartosc-jak-myslec-o-sobie-dobrze

Jak być pewnym siebie i znać swoją wartość? Jak myśleć o sobie dobrze?

 

Każdy czasem wstaje rano i ma po prostu gorszy dzień, jednak kobiety częściej niż mężczyźni. A co jeśli wstając rano, będąc wśród ludzi, poznając nową osobę będziesz czuł się swobodnie i pewnie? Wtedy wszystko wyda się prostsze, prawda? Dlaczego się boimy i jesteśmy tak niepewni? Nie doceniamy siebie! Od dzieciństwa nauczano nas, że wszystko co robimy możemy lepiej. Tak to prawda, wszystko można zrobić lepiej. Ale dlaczego nie pochwalić młodego człowieka za to co zrobił, docenić go i pokazać, że sam powinien być z siebie dumny? Zawsze tylko więcej, szybciej, lepiej.
Wielką sztuką obecnie dla nas w dorosłym życiu jest doceniać siebie za te małe rzeczy, te drobne zadania, które zrealizujemy. Wszystko to poskłada się na nasz wielki cel.

 

Zeszyt sukcesów


Załóż „zeszyt sukcesów”. Na pewno zrobiłeś w swoim życiu coś z czego jesteś dumny. Masz prawo jazdy? Maturę? Studia? Nie każdy ma. To już osiągnięcie. Po mimo tego, że czujesz, że to nic nie znaczy.
Ja również mam swój zeszyt zapisuje w nim swoje osiągnięcia ze wszystkich dziedzin życia, prywatne, zawodowe. Wszystko to w co musiałam włożyć trochę swojej pracy i determinacji by zrealizować cel. Zapisuje każde swoje marzenie, które spełniłam. Bo zrobiłam to ja, JA. Nie ktoś inny. Ja to wykonałam, doprowadziłam do końca i powinnam być z tego dumna.

Niestety obecnie żyjemy w świecie gdzie ludzie zamiast sobie pomagać, motywować się i wspierać. Krytykują wszystko co popadnie, a w dodatku najczęściej robią to Ci, którzy sami nic nie próbują zmienić w swoim życiu.

Powinniśmy sami siebie doceniać i często przypominać sobie co dobrego zrobiliśmy oraz osiągnęliśmy, czym możemy się pochwalić. Nawet drobnostkami. Z czego jesteś dumny?

 

Buziaki,
OTIANNA ❤

 

 

SPRAWDŹ, MOJE INNE POSTY


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.