Samorozwój

Jak się ogranizuję? Zapisywanie zadań i organizacja czasu 2017

700-2c-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie

Mam już przygotowany mój zestaw na rok 2017 do notowania, zapisywania i rozpisywania wszelkich celów. Dziś chce Wam pokazać jak wyglądał mój kalendarz na rok 2016 oraz opisać, jak organizuje sobie czas. Jak tworze listy zadań oraz konkretnych celów.

Dużo osób wokół mnie się po prostu śmieje, że nie widzieli nigdy osoby, która wszystko notuje. Nie raz widziałam „zadania” oddalające ludzi od urządzeń elektrycznych w stylu:

Napisz coś ręcznie, pamiętasz jeszcze jaki masz krój pisma?

Nooo ja notuje codziennie więc na pewno nie zapomniałam :) Wiem, że wiele osób przerzuciło się na aplikacje, notatki komputerowe. Też to robię, jednak głównym źródłem moich zapisków jest kalendarz i kartki fruwające wokół niego. Muszę mieć coś namacalnie własną ręką napisane. To, że zapisuje wszystko ręcznie, sprawia, że wszystko staje się dziwnie magiczne i lepiej realizuje cele. Chociaż charakter mojej pracy, gdzie spędzam mnóstwo czasu przed komputerem, pozwala mi na notowanie elektroniczne i miałabym do tego najlepszy dostęp. Ale jednak nie robię tego. Z mojej listy Kącika Minimalisty, kalendarz jest jedną z podstawowych rzeczy jakie potrzebuje.

 

Kalendarz 2016 i 2017


700-2-2016-2017-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanieNaklejki ze sklepu OTIEN

700-2b-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie 700-2bb-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie

Od 4 lat używam kalendarza Moleskine, bardzo długo szukałam ideału. Nigdy nikomu nie potrafiłam wytłumaczyć, że to nie chodzi o ładne obrazki czy okładkę, a rozkład w środku jest ważny. Gdy trafiłam na Moleskine, Minimalistyczny wygląd mnie niesamowicie zachwycił. Gdy wgłębiłam się w różnorodność notatników, znalazłam również opcję kalendarza gdzie po lewej stronie jest widok na cały tydzień, a po prawej możliwość notatek – idealnie! Nie sprawdzały się u mnie kalendarze co na jednej kartce mają jeden dzień kalendarzowy. Potrzebuje mieć pogląd na cały tydzień, dużo miejsca na notowanie i kalendarz o małych rozmiarach – te z jednym dniem na kartce to zbyt grube książki jak dla mnie.
Pierwszy kalendarz Moleskine miałam taki sam jak pokazany powyżej, lecz z grubszą okładką – bałam się, że kalendarz szybko mi się zniszczy, gdy będę nosić go ciągle przy sobie w torebce. Jednak po roku użytkowania kalendarza zdecydowałam się na cieńszą wersję. Używam jej do dziś.  Oprócz tego, że grubsza okładka niewiele mocniej chroniła kartki nie znalazłam żadnych innych plusów. Była zbyt ciężka, toporna i przez nią kalendarz był mniej przyjemniejszy w użytkowaniu.

Wiem, że dla wielu osób, ma również znaczenie cena. Wydanie za kalendarz ponad 30 zł to rozbój w biały dzień. Ja gdy znalazłam Moleskine, praktycznie nie zastanawiałam się i kupiłam go. Kalendarz kosztuje 75zł, ale wiem, że używam go przez calutki rok. Pomaga mi w idealnie w organizacji i jest to dla mnie świetna inwestycja w samą siebie.

Co prawda, nie jest to jeszcze ideał nad ideałami, bo po czasie doskonalenia swoich notatek i rytmu dnia, dodałabym jeszcze parę elementów. ALE zrobię sobie kiedyś mój własny minimalistyczny kalendarz Kobiety Sukcesu ;)

 

Notatki miesięczne, tygodniowe i dzienne


700-2-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie

700-2b-1-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie

Powyżej kartki z mojego kalendarza, z dwóch tygodni.
Tam gdzie są notatki – po prawej stronie, zapisuję notatki tygodniowe. Na zielonych karteczkach są codzienne zadania, które wykreślam jak tylko wykonam dany punkt.
Zadania dzienne, brane są z listy zadań tygodniowych.
Zadania, które układam na dany tydzień, brane są z listy celów na dany miesiąc. Takiej właśnie kartki brakuje mi w kalendarzu. Dodatkowo mam 12 kartek, po 1 na każdy miesiąc gdzie zapisuje cele.
Cele na miesiąc wyznaczam na postawie mojej listy celów na dany rok – o tym napiszę post :)

Pewnie łapiecie się za głowe… ;) Tyyyyle notowania. Tak, zgadza się. Mam listy celów / zadań na:

 • rok
 • miesiąc
 • tydzień
 • dzień

To pozwala mi każde moje marzenie przerobić w cel, a potem mniejsze zadania, które składają się na całość i żyję spełniając swoje marzenia :)

700-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie 700-vb-kalendarz-otianna-organizacja-zadan-zapisywanie

A Wy jakie macie sposoby na porządną organizacje swojego czasu i celów? :)

Buziaki,
OTIANNA  ❤

 

SPRAWDŹ, MOJE INNE POSTY


6 komentarzy

 • Paula

  Ale jesteś zorganizowana, jestem w szoku. Chyba muszę zacząć :O

 • MartieLifeStyle

  Ja jestem taką osobą, która jak czegoś nie zapisze własną ręką, na kawałku kartki to tego nie zrobi. Telefony, tablety i komputery są przydatne, ale nie ma to jak otworzyć notes i zobaczyć coś ręcznie napisanego. Mam w domu 2 kalendarze i jeden zawsze poświęcam na organizowanie planów długoterminowych, a drugi noszę ze sobą. Przydatne rady, na pewno któreś zastosuję. ;)

 • Zuzka

  Uwielbiam planować i organizować cały swój tydzień i każdy dzień z osobna! Nadal szukam idealnych kalendarzy i plannerów. Jestem tak roztrzepana, że potrzebuję prowadzić dwa plannery jednocześnie – życiowy i blogowy :D Na pewno wezmę pod uwagę kalendarz Moleskine, według Twojej rekomendacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.