Majorka

Majorka co warto wiedzieć? | Ciekawostki

 

Po wizycie na wyspie przygotowałam krótki spis rzeczy, które mnie zdziwiły, zaskoczyły oraz te informacje, które mogą być przydatne wyjeżdżającym na wakacje na Majorkę :)
 

Wąskie uliczki


Dla mieszkańców wąskie uliczki są całkowicie normalne, dla przyjezdnych trochę mniej. Dobrze, że większość aut, które jest wypożyczane przyjezdnym, są takie małe. Ktoś kto po raz pierwszy będzie jechał takimi dróżkami może być w niezłym szoku. Ulice wydają się tak wąskie, jakby były zrobione na jedno auto. Wbrew pozorom mieszczą się wszyscy i nie przejmują, nawet autobus się wpycha i nie ma zamiaru zmniejszyć prędkości bo po co :)

 

Nocne imprezy


Jeśli nie zależy Ci na imprezowaniu, a raczej chcesz odpocząć i spokojnie wyjść na nocny spacer, radzę wybrać mniej turystyczną wyspę. W nocy się dzieje, na prawdę dużo się dzieje :P
Np jedna z mniej turystycznych i mniej znana wyspa to Miniorka.
Na Majorce 90% przyjezdnych to Anglicy, uliczny naganiacze nie zaczepiają już nawet po hiszpańsku. Polski też się przewijał czasem. Spotkaliśmy 3 polskie rodzinki. Bezdomnych brak.

 

Świetne warunki


Mino taniego pokoju, był schludny, tani, klima też była, tv po hiszpańsku, wifi, suszarka, serwis z darmowym poczęstunkiem, sprzątanie. I mimo ze to tylko hostel. Przypuszczam ze jeśli w takim standardzie klimatyzacja była w większych, są o wiele większe luksusy.
Wybierajcie mniejsze hostele, bo zazwyczaj jest huk dużo ludzi i głośno.

 

Wszędzie ronda


Sygnalizacja świetlna zdarza się sporadycznie i praktycznie jeśli będzie skrzyżowanie to możecie być pewnym ze to rondo :) Ronda są wszędzie!

 

Lepiej jechać przed / po sezonie


Nie ma co czekać na lipiec sierpień. – będzie dużo ludzi, temperatura jak w piekle. Najlepiej wybrać końcówkę okresu przed sezonowego do 21 maja. Bądź już po sezonie. Dzięki temu plaże są praktycznie puste. Ludzi nie ma zbyt wiele, a Słońce nadal praży :)

 

 

Krótkie opalanie


Mieszkańcy wiedzą, że nie mogą siedzieć na słońcu cały dzień, widok Hiszpana który przyjdzie poleżeć około 30minut na plaży to norma. Dłużej jest to nie zdrowe dla skóry, szczególnie tej naszej polskiej – nieprzyzwyczajone do takiego słońca.
Można się poważnie spiec na słońcu w godzinę. Dlatego jeśli jedziesz do takiego ciepłego kraju w celu odpoczęcia i opalenia się, nie przesadzaj za pierwszym razem, skóra się musi przyzwyczaić. Na pierwszy raz 30 minut spokojnie wystarczy, w przeciwnym razie pierwszego dnia się dosłownie spalisz i resztę urlopu będziesz cierpiał, a po co :)
Może Ci się wydawać ze temperatura jest np. 21-24 stopnie to malutko na opalanie i przesadzenie. Nic z tych rzeczy, słońce podzwrotnikowe  jest tak mocne ze opala niesamowicie szybko.

 


Auto się przyda


Przez pare dni zdążyliśmy zwiedzić jedynie południowo zachodnie wybrzeże wyspy.
Następnym razem na pewno wybiorę północna cześć gdzie znajduje się ten słynny Przylądek Formentor.
Wyspa jest na tyle duża, że bez auta możliwość zwiedzenia pięknych wybrzeży i cudownych dzielnic mieszkalnych na wzgórzach jest niemożliwa. A na prawdę warto. Przepiękna architektura, zachwycałam się co krok.
Wypożyczalni aut jest mnóstwo, z lotniska można od razu ruszyć w drogę samochodem z jednej z kilkunastu wypożyczalni, spędzić czas na wyspie ma czterech kółkach i nie czuć ograniczeń w zwiedzaniu i odkrywaniu wyspy.
Trzeba wliczać w koszt wycieczki wypożyczenie auta bo jeśli się mieszka po za Palmą, to nie można nigdzie dojechać autobusem. – Tutaj wpis o naszym wypożyczonym autku na Majorce.
Cola 2 euro. Woda 1l 1,90. Pierogi – przekąska na gorący dzień.
Dużo się pije, nie chce się jeść.
 

Uważaj na pokojówki i koce


Nie można wynosić narzuty na plaże – koca łóżkowego z pokoju. Nasza pokojówka zostawiła nam bardzo uprzejma ale nieprzyjemną wiadomość na karteczce ze nie powinniśmy tego robić :)

 

 

 


Bądź ze mną na bieżąco. Sprawdź moje wypady do ciekawych miejsc i to co robię na co dzień. Obserwuj mnie na moim insta i facebooku.

 

Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

[jr_instagram id=”3″]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.