New

Wynajęcie auta na Majorce – Kia Picanto

 

Na co zwrócić uwagę wynajmując i jeżdżąc autem na Majorce?

 

Wiele z Was zastanawia się jak wypożyczyć auto na wyspie. Czy to jest drogie, bezpieczne, jak jeździć i na co uważać?

 

Dostaliśmy nowy samochód


 

My wynajęliśmy Kia Picanto z firmy Enterprise. Miał przejechane 10km na liczniku, dopiero co wyjechał z fabryki, więc byliśmy pierwszymi turystami, którzy korzystali z auta. Aż pachniał nowością :D

 

Ile to kosztuje?


Na 3 dni wynajem auta w Enterprise to ok 430zł / € 103 + depozyt 636zł / € 150 (który oddają na konto po sprawdzeniu stanu auta).
My oddawaliśmy auto nad ranem około 4 godziny, więc nikogo z obsługi firmy nie było. Musieliśmy odstawić auto na miejsce parkingowe przy lotnisku skąd wyjechaliśmy i wrzucić kluczyki do specjalnej skrzyneczki na klucze.

 

Im mniejszy tym lepszy


Jeśli chodzi o drogi na Majorce to zdecydowanie im mniejszy samochód tym lepszy. Uliczki są bardzo wąskie, co może być dużym zaskoczeniem w porównaniu z naszymi drogami. Mniejszy samochód to też duże ułatwienie na parkingach, które zazwyczaj są płatne, a jak się jakimś cudem znajdzie darmowy to jest zapchany.

 

 

Miejsca parkingowe


Z parkingami rzeczywiście czasem może być problem, trzeba znać parę zasad. W Santa Ponça przy porcie trafił się darmowy parking + toalety.
Na uliczkach, po których zazwyczaj jeździliśmy było ograniczenie prędkości 30-40 na godzinę. Autostrady 100-120km/h

 

Przepisy dotyczące parkowania w Hiszpanii:

W niektórych miastach w Hiszpanii dozwolone jest parkowanie po jednej stronie ulicy przez pierwszą połowę miesiąca (niebieski i czerwony znak zakazu parkowania oznaczony jako „1-15”), az drugiej strony w drugiej połowie miesiąca (oznaczone znakiem ’16 -31 ‚). Parkowanie powinno odbywać się w tym samym kierunku, co przepływ ruchu na ulicach jednokierunkowych lub po prawej stronie dróg z ruchu dwukierunkowym.

Nie wolno parkować:

– na ulicach z żółtą sferą (miejsca prywatne / wykupione) i gdzie wyświetlany jest znak „NIE Parking”.
– w odległości 7 metrów od przystanku autobusowego lub tramwajowego.
– w rejonach zamieszkania (czarne pasy na telefonie i słupki oświetlenia ulicznego).

Płatny parking w Hiszpanii:

Miejsca parkingowe oznaczone niebieskimi liniami oznaczają parkowanie za opłatą. Musisz więc kupić bilet parkingowy z pobliskiej maszyny na chodniku, na którym zwykle znajduje się niebieski i biały znak „P” lub od osoby towarzyszącej.
Płatny parking w Hiszpanii jest ustalony od poniedziałku do piątku 09: 00-14: 00 i 16: 00-21: 00 i soboty 09: 00-14: 00 przez ograniczoną liczbę godzin (1-4 godziny).

 

 


Bądź ze mną na bieżąco. Sprawdź moje wypady do ciekawych miejsc i to co robię na co dzień. Obserwuj mnie na moim insta i facebooku.

 

Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

[jr_instagram id=”3″]

5 komentarzy

  • Krzysztoff

    Jak dla mnie to wypożyczalnia samochodów stanowi idealny sposób na poruszanie się za granicą. Najmowałem auto w Grecji i Chorwacji, za każdym razem wyszedłem na plus. Wiele osób niesłusznie boi się wypożyczalni, warto spróbować.

    • OTIANNA

      Pewnie, że warto! Jeśli tylko nie jedzie się swoim autkiem, a lata samolotami to wielka wygoda :) Ja jednak preferuję jazdę swoim autkiem, a dla lubiących wyzwania taką podróż jak moje życie przez ostatnie dwa miesiące. Życie w samochodzie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.