Bez kategorii

Co warto zjeść w Brukseli?

 

Jak wiemy, Belgia słynie z czekolad, ale nie tylko! Co jeszcze warto spróbować będąc w Brukseli? Poniżej mój mały spis najpopularniejszych produktów, które udało mi się zaleźć :)

 

Czekolada


Na pierwszym miejscu to oczywiście czekoladki! Jednak nie tyle czekolada w tabliczce jest popularna co pralinki. Bardzo często różnokolorowe poukładane w opakowaniach mniejszych i większych.

  

 

 

Gofry


Na ulicach Brukseli można było również kupić gofry. Jednak nie były to gofry takie same jak te jedzone w Polsce. Smak oraz konsystencja ciasta zupełnie odbiegały od tych naszych, tradycyjnych. Belgijskie ciasto gofrowe smakowało w sumie jak bardzo słodki, tłusty zakalec o strukturze gofra. Bardzo często podawane z owocami, bitą śmietana, nutella, bądź innymi słodkimi sosami.

Poniżej zdjęcia jak były robione gofry.

    

1 eur kosztował sam nagi gofr bez dodatków, każdy dodatek do zazwyczaj kolejne 1 eur.

Frytki belgijskie


Ostatnią jedzeniową atrakcją były frytki belgijskie. Mnóstwo kolejek do punktów gdzie frytki były sprzedawane.
Nie zdziwcie się. Te frytki to nic nadzwyczajnego :)  To normalne podłużne frytki, które robione są tez w Polsce. Tradycja tego dania miała początek właśnie w Belgii stad ta nazwa  :)
U nas najczęściej frytki je się z ketchupem, w Belgii najczęściej jedzono je z różnymi sosami (od czosnkowego do pikantnego) bądź z majonezem.

 

 

 

Moje wypady do ciekawych miejsc i to co robię na co dzień, możesz obserwować na moim insta i facebooku.


Obserwuj mnie na Facebooku! facebook.com/OTIANNA.official

Obserwuj mnie na Instagramie! @otianna

[jr_instagram id=”3″]

SPRAWDŹ, MOJE INNE POSTY


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Powiadomię Cię o nowych postach promujących ciekawostki jedzeniowe i zdrowe nawyki. Wszystko po to, abyś mógł polepszyć swoje zdrowie i czuł się lepiej.
Adres e-mail
Nie wysyłam spamu, Twoje dane są bezpieczne.